Версія для друку

У «Паспортному сервісі» Президент України Петро Порошенко привітав власницю 10-мільйонного біометричного паспорта

Оцініть матеріал!
(6 голосів)

  У центрі обслуговування громадян «Паспортний сервіс» було видано 10-мільйонний біометричний паспорт для виїзду за кордон. В офіційній церемонії взяли участь Президент України Петро Порошенко, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, голова Державної міграційної служби Максим Соколюк і генеральний директор державного підприємства «Документ» Володимир Швачко, де, власне, й відбулося вручення паспорта.
   Президент України зазначив, що Європейський союз радо приймає і визнає українські паспорти. «У нас відбувається надзвичайно урочиста подія. Я мав високу честь, це було на бульварі Шевченка. Я був першим громадянином України, який отримав біометричний паспорт за номером один. Моя дружина отримала – за номером 100. І сьогодні паспорт буде отримувати десятимільйонний громадянин України», - заявив глава держави.
   «Про що каже цифра 10 мільйонів?.. 10 мільйонів означає, що виявилися точно не праві ті, хто казав, що українцям не потрібен безвізовий режим, українцям не потрібні біометричні паспорти», – наголосив Петро Порошенко. Він зауважив, що тепер кожен четвертий українець має біометричний закордонний паспорт.
Порошенко нагадав, що план дій щодо безвізового режиму передбачав 144 реформи, які мали зробити президент, уряд, парламент, Міністерство внутрішніх справ, міграційна служба. «І всі були виконані так, що комісія, яка оцінювала як саме, з якою якістю зробили це українці, поставила оцінку «відмінно»… Українські паспорти вже більше року приймає Європа. І ми не створили жодних проблем нашим партнерам з Європейського Союзу, як ми і обіцяли. Навпаки, українців запрошують. А ми кажемо – ні. Ми будемо створювати кращі умови для робочих місць, щоб українці залишалися в Україні працювати. А їхали як туристи, як студенти, як підприємці. І думаю, це дуже і дуже правильний напрямок», – також сказав Петро Порошенко.
   Президент, звертаючись до інспекторів центру обслуговування подякував усім працівникам державних сервісів, що надають громадянам якісні адміністративні послуги. І відбувається це не в підвалах ЖЕКів радянського зразку, а в сучасних просторих центрах. «Ми знаходимося у найбільшому сервісному центрі. Півтори тисячі українців за добу мають можливість дістати тут адміністративні послуги включно з отриманням біометричного паспорта... І подивіться, - які красиві дівчата і хлопці від імені держави надають ці послуги. Це обличчя справжньої нової України, яка поважає себе, яка рухається до Європи, яка швидко змінюється».
   Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що український біометричний паспорт посів 24 місце за рейтингом Global Passport Power Rank 2018, а у 2014 році наша держава обіймала 53 місце. «Україна виконала всі умови безвізу, забезпечила українцям можливість відвідувати без віз 90 країн світу. Ще у 41 країні візу можна оформити по прибуттю. За рік безвізовим режимом скористалися більш 6 мільйонів українців», - сказав Арсен Аваков.
   Міністр розповів, що після запровадження безвізового режиму ЄС для України у червні 2017 року, спостерігався величезний сплеск попиту на закордонні паспорти – протягом 12 місяців дії безвізу українці оформили понад 5 мільйонів закордонних паспортів, тоді як раніше річний обсяг видачі цих документів не перевищував 2,5 млн. «Великий попит спричинив черги та затримки у видачі паспортів, тому ми швидко долучилися до вирішення проблеми. Міграційна служба збільшила більш як утричі кількість власного обладнання для оформлення біометричних документів», - розповів Арсен Аваков.
   «Сьогоднішня подія – це велика честь для нас. Не секрет, що запровадження біометричних документів в Україні тісно пов’язано із безвізовим режимом поїздок між Україною та ЄС. Саме на виконання тоді ще Плану дій з лібералізації візового режиму міграційною службою було впроваджено біометричні документи – закордонний паспорт та ID-картку. По суті – візовий діалог з Європейським Союзом став для нас ефективним стимулом та інструментом для проведення вкрай важливої реформи», – зазначив Голова ДМС України Максим Соколюк.
Варто зазначити, що з початку року в Україні оформлено понад 3,7 млн закордонних паспортів та близько 900 тисяч ID-карток. Щодня Державна міграційна служба обробляє понад 16 тисяч заяв на оформлення біометричного паспорту.
   Власницею паспорта стала киянка Поліна Савіна. Дівчина навчається на політолога, тому можливість вільних подорожей Європою дозволить їй отримати найкращі знання і застосувати їх на благо України. До речі, біометричний паспорт, з отриманням якого її привітав Петро Порошенко, у Поліни вже другий. Майбутній політолог жодного разу ще не була в країнах Старого Світу, утім мала досвід навчання у Канаді. Згадуючи оформлення закордонного паспорта, вона розповіла журналістам про свої враження від першого відвідування «Паспортного сервісу». «Я коли сюди прийшла для себе відкрила, що в Україні є такі чудові центри. Все дуже організовано, оформлення відбувається дуже швидко. І це мене надзвичайно порадувало». Наостанок вона побажала працівникам сервісу щоб їм гарно працювалося у колективах і щоб таких центрів у державі ставало більше.

Автор Володимир Поліщук
Фото автора, Андрія Новицького та Олени Тарнавської


У статті використані матеріали сайтів: mvs.gov.ua, dmsu.gov.ua, cheap-trip.eu


Додаткова інформація

У «Паспортному сервісі» Президент України Петро Порошенко привітав власницю 10-мільйонного біометричного паспорта: 4.7/5 - 6 відгуки